• Wejdź do Gry

  • I edycja PGM 2018

  • Zamach na senatora

  • Stanisław Karłowski i jego czasy

  • Piaskowska Gra Miejska

Piaskowska Gra Miejska

I edycja - Zamach na senatora

Jak grać?

W wielkim skrócie: na wesoło :)

A szerzej? Zacznijmy od etapu internetowego.

Należy utworzyć drużynę składającą się od 2 do 5 osób. Wiek, płeć, zamieszkanie - to wszystko nie ma znaczenia. Druzyna musi mieć nazwę! Wysłać wypełniony formularz na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i wystartować 8 września 2018 roku. Trzeba też zalogować się na stronie jako zespół. To bardzo ważne.

Czy to zabawa dla historyków i pasjonatów historii?

Nie potrzebna jest wielka wiedza historyczna. Od tego jest internet i książki. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać :). Gra ma na celu przeniesienie  Was w wymyślony świat, który jednak dzieje się w określonej rzeczywistości opartej na historycznych przekazach. Wszystko to MOGŁO SIĘ ZDARZYĆ i to właśnie tu, w Piaskach.

Czyli jest 8 wrzesnia i...?

W dniu 8 września oraz w kolejne cztery soboty o 17.00 pojawiać się będzie pytanie. Zespoły (zalogowane) odpowiadają w komentarzach. Im szybciej nastąpi odpowiedź, tym więcej punktów. Czyli np. jeżeli startuje 30 zespołów to za pierwszą odpowiedź 30 pkt, za drugą 29 i tak dalej. Ale uwaga: zawsze liczy się  PEŁNA ODPOWIEDŹ,  a w przypadku różnych merytorycznie odpowiedzi LICZY SIĘ OSTATNIA.   Na przykład należało podać dokładną datę wybuchu II wojny światowej i  zespół X jako pierwszy podał odpowiedź, ale tylko rok 1939. Dopiero po 10 minutach, jako szósty uzupełnił odpowiedź o dzień i miesiąc - liczy mu się więc miejsce szóste. Zespół Y podał jako drugi dobrą odpowiedź 1 września 1039, ale potem poprawił na 3 maja 1978, a po pół godzinie jako dziesiąty podał znów poprawną datę, to wówczas liczy mu się miejsce dziesiąte. To nie jest skomplikowane.

W komentarzach? To każdy widzi to, co napisał jego poprzednik!

Komentarze pojawiają się dopiero po czasie wskazanym na odpowiedź. Najczęsciej po dwóch godzinach. Wtedy też ogłaszana jest punktacja, a każda drużyna może sprawdzić, czy otrzymała prawidłową liczbę punktów.

Czy to trudne?

Nie, ale zawsze zamieszczamy tzw. pytanie próbne, gdzie można spróbować, czy poprawnie się logujemy i możemy dodawac komentarze.

Są też opowieści. Co to?

W poniedziałki i piątki pojawiać się będą krótkie opowieści wyjaśniające fabułę Gry. Poznamy postacie występujące, kwestie związane z zagadką. wskazówki itp. Czasami w sobotnich zadaniach, pojawia się pytanie związane z  opowieścią.

A etap uliczny?

Do etapu ulicznego wchodzi OKOŁO dziesięciu najlepszych drużyn. Odbędzie się on 8 października 2018 roku.

I wtedy biega się ulicami miasta, która drużyna pierwsza zdobędzie...

Nie! Nie biega się! Nie ma potrzeby biegania, czasu jest dużo. Każdy zespół otrzymuje Kartę Gry ze wskazówka miejsc gdzie znajdują się Agenci. Należy rozszyfrować i odnaleźć ich. Na miejscu przekazują Wam określone INFORMACJE, które pomagają zrozumieć fabułę i rozwiązać zagadkę. Czasami są to mrożące krew w żyłach miejsca. Zwycięża nie ten zespół, który odnajdzie wszystkie miejsca (nie jest to konieczne) czy zrobi to najszybciej, ale ten, który najlepiej rozwiąże zagadkę. Każdy zespół oprócz Karty Gry otrzymuje Kartę Rozwiązania, gdzie członkowie wyjaśniają jak, ich zdaniem wygląda uzupełnienie łamigłówki. Na przykład: kto jest zdrajcą, kto szpiegiem, kto zabójcą, kto jest niewinny, a kto  współpracownikiem tajnych służb. To wszystko zależy od fabuły Gry.

A nagrodą jest...

Wspaniała zabawa przede wszystkim! Ale także szereg cennych nagród!


No to powodzenia!

Można zadawać pytania w formie komentarzy. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie!

You have no rights to post comments

Do etapu ulicznego zostało...

Start etapu ulicznego: Saturday, October 13, 2018 11:11 373 dni

Odwiedza nas

Dziś3
Wczoraj5
Tydzień3
Miesiąc175
Total62359

Who Is Online

1
Online