• Wejdź do Gry

  • I edycja PGM 2018

  • Zamach na senatora

  • Stanisław Karłowski i jego czasy

  • Piaskowska Gra Miejska

Piaskowska Gra Miejska

I edycja - Zamach na senatora

Piaski Wielkopolskie

Poczta Polska

18 września 1937, godzina 12.15

Helena Dietricht długo przeglądała kartki pocztowe, zanim, wyczekawszy aż liczba klientów zmniejszy się do zera, nieśmiało podeszła do okienka pocztowego. 

- Guten Tag – zagadnęła.

- Dzień dobry – odpowiedziała młoda pracownica Poczty Polskiej. – Chciałabym najuprzejmniej przypomnieć pani, że w instytucjach państwowych mówimy po polsku.

- Tak, oczywiście – zmieszała się Niemka. – Czy ktoś zostawił może jakiś list na poste restante? Moje nazwisko Helena Dietricht.

Panienka w okienku nie raczyła odpowiedzieć. Otaksowało klientkę wzrokiem. Helena Dietricht przekroczyła już czterdzieści lat, ale nadal pozostała atrakcyjną i zadbaną kobietą. Pracownica poczty ostentacyjnie wolno podniosła się i skierowała na zaplecze. 

- Musi okazać swoją przewagę! – pomyślała ponuro Dietricht. – Że jest u siebie, a ja jestem wrogiem. Zresztą niedawno mój ojciec też tak robił wobec Polaków. Wet za wet.

- Jest list dla pani Heleny Dietricht. To pani?  

Przecież się przedstawiała. Widać pani z pocztowego okienka za wszelką cenę chciała pokazać kto tu rządzi. Niemka bez słowa podała jej dokument poświadczający tożsamość i szybko chwyciła list w ręce, jakby obawiając się, że ktoś może go jej odebrać. Wybiegła z gmachu poczty i zaraz za pierwszym zakrętem niecierpliwie rozerwała kopertę. Wewnątrz znajdował się tylko kilka słów: data, godzina i miejsce. Tak się umawiali. List mógł przecież wpaść w niepowołane ręce. To już za cztery dni i osiem godzin – pomyślała Helena Dietricht i poczuła, że ciarki przechodzą jej po plecach.

Do etapu ulicznego zostało...

Start etapu ulicznego: Saturday, October 13, 2018 11:11 373 dni

Odwiedza nas

Dziś3
Wczoraj5
Tydzień3
Miesiąc175
Total62359

Who Is Online

1
Online